אוהבים להצטלם (ולצלם?) ? קבלו את הלוקיישנים היפים לצילום בהר הנגב!

ספיר אדלר

אוהבים להצטלם (ולצלם?) ? קבלו את הלוקיישנים היפים לצילום בהר הנגב!

ספיר אדלר, בלוגרית וחובבת צילום, טיילה עם משפחתה ברחבי הר הנגב ואספה עבורכם המלצות על המקומות הכי יפים לצילום שאתם חייבים להכיר באזור, כולל טיפים לצילום

אני מאוהבת במדבר ובכל מה שהוא מסמל עבורי. המדבר עבורי הוא שקט, ריטלין שמרגיע את המוח הבלתי פוסק שלי, הוא נופים, פרא, שלווה, עומק, נחת ואינסוף אוויר.

קוראים לי ספיר אדלר, אני בלוגרית אופנה ולייף סטייל לילדים, צלמת סמארטפון, מנהלת סושיאל, גננת כבר 12 שנים ועוד כמה דברים ברזומה, אבל גם אמא לשלושה בנים, מטיילת בנשמה ומכורת מדבר רצינית. אם תציבו בפני את שאלת החופשה האולטימטיבית בארץ ותציעו צפון או דרום, התשובה המיידית שלי תהיה- דרום. הנוף הפתוח והאינסופי של הדרום מרים כל טיול, וכל פעם מחדש! בחודשים האחרונים טיילנו דרומה בתדירות של אחת לחודש, כשרוב הטיולים שלנו כוללים את הילדים, והם ההוכחה שאפשר לטייל, ללכת במסלולים, ללון מחוץ לבית, לצלם ולתעד, וליהנות- גם עם הילדים. הכל תלוי, אגב, בתיאום ציפיות ביניכם לבין הילדים, ביניכם לבין עצמכם, ובאיזון בין אטרקציות וזמן חופשי לילדים.

ועכשיו, נחזור לסיבה שלשמה התכנסו מלכתחילה: קבלו ממני רשימה של 11 לוקיישנים לצילום שאתם חייבים להכיר באזור הר הנגב. שימו לב שגם הוספתי לכם טיפים לצילום בכל אחד מהלוקיישנים:

שקיעה / זריחה בהר אבנון באופן כללי תצפית מדברית גבוהה בשילוב שקיעה או זריחה זה מצב של win win ! שילוב של נוף עוצר נשימה ותחושה של בריאת העולם. אני באופן אישי זכיתי לשקיעה מעל הר אבנון והיא כמובן הייתה מרהיבה ביופייה- כמו לצפות בכדור אש יורד על הארץ וצובע אותה בצבעים אדומים, כתומים וצהובים מטריפים ובוערים. אין צורך להסביר איזה פריים תקבלו פה.

שקיעה בהר אבנון. שילוב של נוף עוצר נשימה ותחושה של בריאת העולם. צילום ספיר אדלר
שקיעה בהר אבנון. שילוב של נוף עוצר נשימה ותחושה של בריאת העולם. צילום: אסף אספוב

חמוקי ניצנה יעד חדש ברזומה, ממש מהשבוע האחרון. מדובר בפארק סלעי קירטון שנמצא בקרבת הגבול עם מצרים – עזוז. הגבעות הלבנות והסלעים המעוגלים יוצרים צורה משגעת דמויית ירח. נצלו את המקום לצילומי נוף. הניגוד המוחלט של הסלעים הלבנים על השמים הכחולים פשוט מושלם ואין צורך בשום תוספת מעבר לכך. 

חמוקי ניצנה. שילוב מושלם בין סלעי הקירטון הלבנים לשמיים כחולים! צילום: ספיר אדלר

החולות הצבעוניים במכתש הגדול אומנם כשמדברים על טיול במכתשים השם הראשון שיעלה לרוב האנשים הוא מכתש רמון, אך הפעם אני רוצה לתת את תשומת הלב דווקא למכתש הפחות מתוייר מבין השניים – המכתש הגדול או בשמו השני מכתש ירוחם. אם תשאלו אותי, משהו בנוף הבתולי שלו, בצבעים ובשקט פשוט יותר מושך אותי. אגב גם שם תוכלו לטפס על הגבעות, ליהנות משקיעה מטורפת ולשחק עם הצללות תוך כדי צילום.

החולות הצבעוניים במכתש הגדול. צילום: ספיר אדלר

מצפה רביבים- המצפה הוקם כחוות ניסיונות חקלאית בשנת 1943 (חמש שנים לפני קום המדינה), ובכך הפך ליישוב היהודי הראשון בנגב בעת החדשה. החלוצים האמיצים שעלו על הקרקע, הצליחו להתיישב ולהיאחז בנגב כנגד כל הסיכויים והקימו חקלאות מפוארת וישוב פורח. בזכות רביבים, בית אשל וגבולות (המצפים הראשונים בנגב), פסקה ועדת החלוקה של חבר הלאומים כי הנגב יהיה חלק מהמדינה היהודית העתידית שתקום בארץ ישראל. ומה תמצאו במקום היום? המצפה משמש כאתר מורשת עולמית בו תוכלו לראות גם זיכרון לחקלאות ששגשגה בצמוד לזיכרונות ותיעודי המערכות הצבאיות שהתנהלו באזור – מטוסים, כלי תחבורה המשמשים לחקלאות, בורות מסתור ועוד.

מצוק הצינים והנדנדה – מצוק גבוה ועוצמתי במיוחד המשקיף על כל אזור שמורת עין עבדת ונחל חווארים, נמצא בסמוך לירידה לשמורה. הפריים שתקבלו פה הוא שילוב מושלם ומאוזן בין החומים של מדבר והכחולים של שמים. ניתן לקבל תצפית דומה גם מאזור קבר בן גוריון הסמוך לשם. 

תצפית מצוק הצינים והנדנדה וקבר בן גוריון. צילום: ספיר אדלר

גן לאומי עין עבדת – שמורה שבה נמצאות שלוש נביעות לאורכו של נחל צין. השמורה הינה בית גידול טבעי ליעלים ונשרים וכיוון שמדובר בשמורת טבע, הכניסה למים אסורה על מנת לשמור על שגרת חייהם של בעלי החיים בשמורה. הילדים שלכם יעופו על התצפית החיה על בעלי החיים. המסלול לא קצר, אבל אפשרי. אנחנו עשינו אותו לפני כשלוש וחצי שנים כשהייתי באמצע ההיריון השלישי והילד האמצעי שבחבורה היה בן שנתיים וחצי. ואיזה פריים תקבלו כאן? בעלי חיים בשטח המחיה הטבעי שלהם, השתקפויות מהחלומות לכל חובבי ההשתקפויות למיניהן, ולקינוח: מסגרת מושלמת של מפל בין קירות סלע. בקיצור, תענוג אמיתי.

שמורת עין עבדת. השתקפויות מהחלומות. צילום: ספיר אדלר

גן לאומי עבדת – אתר מורשת עולמי , חורבותיה של העיר הנבטית העתיקה. ואם תשאלו אותי… עוד לוקיישן לבחור בו בין זריחה לשקיעה ולדייק את קרני השמש בין החריצים של העתיקות, המעברים והקשתות.

עבדת העיר העתיקה. צילום: מיקי שאודר

העיר הנבטית שבטה– שריד נוסף להתיישבות העתיקה בנגב. הילדים שלנו התרוצצו בהנאה רבה בין העתיקות כאילו היו לא פחות ממבוך משוכלל (מאלו שההורים משלמים כניסה כאטרקציות בחופשים). כשאתם מצלמים נסו להשתמש במבנה הקיים על מנת לקבל מסגרות טבעיות לתמונה כגון – שער כניסה מאבן, חלון, תעלת מים וכן הלאה.

העיר הנבטית שבטה. על קשתות וקימורים. צילום: יוסי אלפנדרי

גן הפסלים במצפה רמון – לוקיישן מטריף לצילומי זריחה! הגן נמצא ממש על שפת המכתש מה שמעניק לו עוצמה שאין שניה לה במיוחד אם תגיעו בשעת בוקר מוקדמת לצפות בזריחה. בכללי הזריחות על המצוק של מצפה רמון מטריפות אז על אחת כמה וכמה כשהן מגיחות מבין מיצג סלעים אומנותי. אם אתם מגיעים עם הילדים נסו לתת להם להתרוצץ ולהתחבא בין הסלעים ולצלם אותם במצב הכי טבעי שלהם. טיפ נוסף בעניין שקשור דווקא לצילום הוא – נסו לצלם כך שרבע עד שליש מהתמונה הם בעצם סלע מטושטש והתמקדו בדמות שאתם מצלמים או להפך. שיטת צילום זו תעניק עומק וזווית ייחודית לתמונה. אם אתם עם ילדים נסו לתת להם להתרוצץ ולהתחבא בין הסלעים ולצלם אותם במצב הכי טבעי שלהם.

טיפ נוסף בעניין שקשור דווקא לצילום הוא – נסו לצלם כך שרבע עד שליש מהתמונה הם בעצם סלע מטושטש והתמקדו בדמות שאתם מצלמים או להפך. שיטת צילום זו תעניק עומק וזווית יחודית לתמונה. ואם כבר הגעתם למצפה רמון ולגן הפסלים, מומלץ להגיע לשם כשמחשיך. בסמוך לגן תמצאו את שביל האבנים הסולאריות שבו שביל אבנים הזוהרות בלילה, אם תגיעו בשעות הלילה המוקדמות תראו אותן בשיאן. 

ואיך מצטלמים שם ? צללית על הרצפה! כי אין יותר מדליק מזה!

זריחה בגן הפסלים במצפה רמון. צילום: ספיר אדלר

עוד במצפה רמון – חוות האלפקות, סמוך למכתש רמון בלב הר הנגב, בחווה יחידה מסוגה בעולם, יארח אתכם עדר אלפקות ולאמות יפהפיות מדרום אמריקה, לביקור שכולו כיף לגדולים ולקטנים, ו׳המקום׳ לצלם בו ילדים מבסוטים ומחייכים!

חוות האלפקות, המקום בה׳ הידיעה להצטלפם ולצלם ילדים מבסוטים! צילום: ספיר אדלר

אגם ירוחם – המקום של כל חובבי ההשתקפויות לבוא לשחק. איזה פריים תקבלו? ביום טוב, כשהשמיים בהירים והאגם שקט, תוכלו ליהנות מהשתקפויות ממכרות, כן כן שוב ממכר,כי השתקפויות זה אחד מסוגי הצילום הממכרים. היתרון פה הוא שבזמן שאתם מצלמים לילדים יש אינסוף מרחבים להתרוצץ בהם.

אגם ירוחם. משחקי השתקפויות באגם הקסום. צילום: ספיר אדלר

שקיעה על גבעות החול בסמוך לגלישת החולות של דרור – כשהגענו לגלישת החולות לא העליתי על דעתי בכלל את ההפתעה שתחכה לי לקראת הסוף – אחת השקיעות היפות ביותר שראיתי! כדור אש בוהק מעל גבעות חול אינסופיות , מהסוג שאתם רואים בתמונות של אנשים שחזרו מדובאי.  טיפ צילום ללוקיישן זה- תנו לילדים לזרוק חול כשהם עומדים עם השמש ברקע שלהם. תקבלו תמונות צללית קסומות עם אופי מדברי טהור. 

שקיעה בגבעות החול בסמוך לגלישת החולות של דרור. צילום: ספיר אדלר
שקיעה קסומה בגבעות החול בסמוך לגלישת החולות של דרור. צילום: ספיר אדלר

אז מה נשאר לכם?

להדרים, לטייל, לקחת את הטיפים לצילום , ליהנות מכל רגע ולתייג את תיירות הר הנגב ואותי באינסטה כדי שנוכל לראות אתכם מטיילים!

עניין אתכם? שתפו את הכתבה עם חברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print
ספיר אדלר

מאת:

ספיר אדלר

בלוגרית אופנה ולייף סטייל לילדים, צלמת סמארטפון, מנהלת סושיאל, גננת כבר 12 שנים ועוד כמה דברים ברזומה, אבל גם אמא לשלושה בנים, מטיילת בנשמה ומכורת מדבר רצינית.

מעניין? שתפו אחרים!

Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

אולי יעניין אותך גם…

אירועי קיץ 2022 בהר הנגב
סופי שבוע ברחבי הר הנגב בלילות הקרירים של הר הנגב. מותאמים לכל גיל

14 יולי - 20 אוגוסט 2021

אירועי קיץ 2022 בהר הנגב

לעת שקיעה ובלילות המדבר מתעורר. קבלו כמה פעילויות קיציות ליליות ברחבי הר הנגב!
אמנות בהר הנגב- קבלו טעימה מהמקומות, הגלריות והאנשים שיוצרים אמנות בלב מדבר

נשמח לעמוד לרשותכם

יש לך עוד שאלות? החלטתם להתארגן בתור קבוצה? מחפשים מי שיענו לך על השאלות? 
מוקד מידע של תיירות הר הנגב: 050-6577747

אולי יענין אותך גם

לעת שקיעה ובלילות המדבר מתעורר. קבלו כמה פעילויות קיציות ליליות ברחבי הר הנגב!
אמנות בהר הנגב- קבלו טעימה מהמקומות, הגלריות והאנשים שיוצרים אמנות בלב מדבר
ירח מאוהב בט"ו באב – חגיגה לילית בהר הנגב
אתם מוזמנים לחוויה לילית ב11-12.8 בהר הנגב – "ירח מאוהב בט"ו באב"
מתפנקים במדבר
מארז למפונקים בלבד, כאלה שלא יכולים (ולא רוצים) לוותר על לינה במלון יוקרה על שפת המצוק או לפחות אירוח באוהל גלמפינג שהוקם בלוקיישן סודי ומיוחד עבורם, כאלה שלא מסתפקים בפחות מסעודת שף מיוחדת, מלאה במטעמים וניחוחות, רצוי בלב מדבר. אלה שיזמינו טיול ג׳יפים לאור ירח בנחל חווארים או לאור יום במקומות סודיים עם מדריך מקצועי ו״יודע דבר״. אז אספנו עבורכם כמה המלצות ליום משובח במיוחד, כי אצלנו, המציאות עולה על כל דמיון, שנתחיל?
הגודל לא קובע! איך תבחרו את פעילות האסטרונומיה שמתאימה לכם?
לכבוד הקיץ ושלל פעילויות הלילה שאפשר למצוא במצפה רמון והר הנגב, קבלו את המדריך השלם שיעשה לכם סדר ויעזור לכם לבחור את פעילות הכוכבים שמתאימה לכם. רמז- גודל הטלסקופ ממש, אבל ממש לא חשוב.
איפה תוכלו לאכול באיזור הר הנגב בסוף השבוע?
משפחה מטיילת
לחוות את הר הנגב כמו תייר- סיור ליוצרי תוכן דיגיטלי מובילים ומובילות
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
להכיר את מצפה רמון מבפנים!
אל המדבר, עם הילדודס! בואו לטיול משפחתי בחופשת הפסח בפתחת ניצנה
כביש 10 – מסלול טיול אל נופי בראשית מרתקים
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
בואו לקטוף חוויות בפסטיבל משקים פתוחים בפתחת ניצנה!
הר הנגב – 5 מסלולי טיול לאופנועים בדרום
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
אקסטרים ואקשן במדבר: אטרקציות בנגב לאוהבי הריגושים

איך אתם אוהבים את האקשן שלכם?

באוויר או ביבשה (בעצם, בחולות)? על שני גלגלים או על 4 גלגלים? לכל חובבי האדרנלין והאקסטרים: הנה המלצות לאטרקציות בהר הנגב שיעלו לכם את הדופק.
מסלולים בדרום: הטרקים הארוכים של הר הנגב
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
לראות את איתני הטבע בעיניים- טיולים למיטיבי לכת בארץ המכתשים
ארץ המכתשים- האזור הכולל את מכתש ירוחם (המכתש הגדול), המכתש הקטן, ומה שביניהם, טומנת בחובה כמה מהמסלולים הכי יפים בנגב. נופי מכתש, חולות צבעוניים, מצוקים, נחלים וגבי מים, הם רק חלק ממה שתמצאו באזור הפראי הזה. ריכזנו עבורכם 5 מסלולים למיטיבי לכת שמתאימים במיוחד לתקופת החורף, שנתחיל?
איפה אפשר לראות שיטפונות בדרום? – טיולי שיטפונות בהר הנגב
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
הר כרכום – אתר פולחן עתיק או הר סיני האמיתי?
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
חנוכה בהר הנגב: בואו לחגוג במגוון פעילויות
שבעה ימים של חוויות מדבריות יחכו לכם בירוחם מצפה רמון ורמת הנגב בחג החנוכה- שפע של סדנאות, סיורי עששיות וחנוכיות, סיורי אמנות לכל המשפחה וכמובן קולינריה משובחת. אז קדימה, בואו לחגוג!
15 לוקיישנים לצילומי אינסטגרם בהר הנגב

למדבר יש יופי מיוחד, פראי כזה. 

לפעמים רואים את היופי במבט אחד ולפעמים צריך לחפור לעומק כדי למצוא את הפינות הנסתרות. תוך כדי טיול במדבר, אנחנו מוציאים את הטלפון ואורזים את החוויה הזו לתמונה שתנציח את הרגע.

האתר בהרצה יתכנו תקלות. אנו עובדים עליהן כדי להביא לכם את חווית הגלישה הטובה ביותר