סוכות 2023 בהר הנגב

צוות תיירות הר הנגב

סוכות 2023 בהר הנגב

סדנאות בטבע ובגלריות, סיורי אוזניות או עששיות, סיורי אמנות, חקלאות וקולינריה, טיולי יום בנופי המדבר המתחדשים, ובלילות נצא לספארי-עקרבים ותצפיות כוכבים. הרפתקאות ואתגרים, פסטיבל מוזיקה ופסטיבל סרטים. כי סוכות - זה זמן המדבר המתעורר

לטייל עם כל המשפחה בנופי בראשית. צילום: ביס"ש שדה בוקר

הימים מתקצרים, בערב כבר קריר, ריח הסתיו באוויר. החצבים מבשרים שנה חדשה בפתח, היעלים פוצחים במלאכת החיזור, ושבילי המדבר כמו קוראים לנו לחזור ולטייל עכשיו, בחלוף החום הגדול. בהר הנגב מחכים לכם, עם מגוון פעילויות מיוחדות לחג, לכל המשפחה, כמו שרק אצלנו יודעים לארח. סוכות שמח!

סיור אוזניות בעקבות 'הזקן והמדבר' – צילום: צביקה שמעיה

סיורי תוכן, טיולי יום במדבר ולילות ספארי עקרבים ותצפיות כוכבים

בצריף בן גוריון בראש השנה נחפש את המטמון, בעקבות חפצים הקשורים בחגי תשרי, במיזם 'שבת ישראלית' של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ומשרד המורשת, הכניסה ללא תשלום בימים שישי ושבת 15-16/9. וביום ראשון 17/9 אותה הפעילות בתשלום הכלול בדמי הכניסה.

בחוה"מ סוכות נצא לסיור אוזניות מודרך לכל המשפחה – "הזקן והמדבר": נכיר את חיי היומיום של הזקן, בצריפו בשדה בוקר. בכל ימי חוה"מ (1-5.10), בכל שעה עגולה בין 10:00 ל-15:00 כולל. משך הסיור כ-30 דקות. כלול בדמי הכניסה.

במצפה רביבים, אתם מוזמנים לערב סרט נוסטלגי לכל המשפחה, ב28/9 – רגע לפני סוכות, ובחוה"מ ב4/10 סיור לילי לאור עששיות

בבית הספר שדה שדה-בוקר פותחים שנה, רגע לפני סוכות, 26-27-28/9. בכל ערב ב20:00 יוצאים לטייל ולחוות את המדבר: בטיול לילי לנחל חווארים, סיור ספארי עקרבים או ערב אסטרונומיה. בכל לילה חוויה מרתקת נוספת.

בחוה"מ סוכות 1-7/10 שבוע שלם שכולו טיולי מדבר מופלאים, ברכבכם הפרטי ובהדרכה שלנו, אל מעיינות ונחלי המדבר: עין עבדת, נחל קרקש, נחל צרור ועוד. טיולים משפחתיים בדרגות קושי שונות ובלילות – סיורי לילה מרתקים בעקבות החי והנוצץ במדבר , רק צריכים לבחור.

בבית הספר שדה הר-הנגב שבמצפה רמון, יצאו בחוה"מ טיולים ברכבים פרטיים אל המכתש: אל גבעת חרוט ונחל ארדון, ומסלול פרסת נקרות. אחה"צ נכין פיתות על הסאג', ונצא לסיורי ערב קלילים, להר גמל, או לשביל בוסתן. לאחר ארוחת הערב, מוזמנים להדרכות אסטרונומיה, בפלנטריום המקומי (מגיל 4 ומעלה). פרטים ב 08-6588615 והרשמה כאן.

גם ברשות הטבע והגנים קוראים לכם להצטרף לסיורים מיוחדים לסוכות: בגן הלאומי עבדת תוצב סוכה כשרה, ויצאו סיורים מודרכים ומרתקים ברחבי העיר העתיקה. בימים שני עד רביעי 2-4.10. יתקיימו שלוש הדרכות ביום בשעות 11:00, 14:00, 16:00.

בגן הלאומי החדש – צבעי מכתש רמון יצאו סיורים 'מחציבה לשמירה' בהם נכיר את סיפורה של המחצבה שפעלה פה עשרות שנים ואת התהליך הייחודי של שיקום מחצבה כאזור פגוע ומופר והפיכתה לאזור שמור ומוגן. בימים שני-רביעי 2-4.10. כל שעה עגולה, בשעות 14:00-9:00.

משקים פתוחים בפתחת נצנה ע"ש שמוליק ריפמן ז"ל - חול המועד סוכות

משקים פתוחים בפתחת ניצנה – חוה"מ סוכות

מוזמנים להכיר מקרוב את החקלאות המדברית המפוארת ולקטוף חוויות לכל המשפחה בחוה"מ סוכות 1-3/10

זו השנה החמישית של הפסטיבל המציע שלושה ימים של סיורים וחוויות חקלאיות בחממות ובמשקים חקלאיים ביישובי פתחת ניצנה ובמדבר הנסתר שמסביב. בכל יום תוכלו  לבחור מסלול מתוך השלושה, שייקח אתכם בין החוות והמשקים החקלאיים ויפגיש אתכם עם אנשי המדבר הנפלאים והמפתיעים. תוכלו לטעום את תוצרתם המשובחת, להשתתף בסדנאות ובסיורים, לטייל בנופים הייחודיים, לשמוע סיפורים מפתיעים ולגלות את סודות המדבר. בנוסף, תהנו מפעילויות שקיעה ולילה הכוללות סיורי שקיעה, מופעים, עקרבים וכוכבים, ועוד. משקים פתוחים בפתחת ניצנה

פסטיבל הפיוט – 'פעמי מדבר' ירוחם

סוכות בעיירה ופסטיבל הפיוט 'פעמי מדבר' – ירוחם

מוזמנים להנות מהטבע המרהיב, מהפריחה המתחדשת ומהקסם הייחודי של ירוחם. ברחבי העיירה יתקיימו בחוה"מ סדנאות אמנות בטבע ובגלריות, סיורי אמנות רחוב עם עבודות אמנות מקוריות ברחובותיה של ירוחם, סיורי מאפיות, סיורי ספארי לילה וסיורים מוזיקליים במדבר, פעילויות טיבוע ציפורים וסיורי ליקוט, סיורי אופניים וקרטינג בפארק, תצפיות כוכבים במכתש, סיורים אורבניים ועוד.

פסטיבל הפיוט 'פעמי מדבר' יתקיים בימים א'-ג' 1-3/10 בין השעות 18:30 – 22:00 ויכלול מופעים של תזמורות ואמנים מובילים בסצנת המוסיקה הישראלית – דודו טסה ועוד שמות שנחשוף בהמשך. פייטנים ונגנים במוסיקה מקורית אתנית ושורשית, שמביאה את המקורות ומשלבת בין מזרח ומערב דרך מוסיקה קסומה ומחברת. המופעים יתקיימו ברחבת התרבות בירוחם. מופעים כל הערב, למבוגרים, לצעירים ולכל המשפחה. ירוחם חוגגת סוכות בעיירה.

ריטריט יום כיפור במצפה רמון. צילום: דוד ברנס

רגע לפני סוכות – ריטריט ורומנטיקה מול עוצמות המכתש

עוד לפני סוכות, לאלה המבקשים מעט רומנטיקה תחת שמים זרועי כוכבים : אסטרומנטיקה במכתש רמון בדיוק בשבילכם. ב22/9 ערב לזוגות בנופי הרמון (נגיש לכל רכב) סט אפ חלומי ומפנק, מארז זוגי מיוחד, ארוחה וקינוחים מול נוף השקיעה במכתש. עם בוא החושך נדליק מדורה, מרשמלו ותה צמחים חם. אסטרו שטרן בהדרכת כוכבים מרתקת כולל תצפית טלסקופים לחלל העמוק. כל זוג מקבל מתנה מיוחדת שאנחנו שומרים בסוד!

ריטריט יום-כיפור בהנחיית זיו סגל ואביגיל בן עמי, אביגיל, מנחה לחיים בריאים ומאוזנים ולרפואה טבעית בגישת הרמב״ם וזיו, מורה למיינדפולנס, זן, מסעות רוח-שטח והתפתחות, יקחו אתכם למסע יום כיפור אישי משקיט, משחרר, צופה פני עתיד ובעל השפעה מיטיבה על הגוף ועל הנפש. הריטריט כולל ארוחה מפסקת וארוחה מתחלת תוכלו לבחור אם לאכול או לצום. נתרגל מיינדפולנס, נדבר על מינימליזם ואכילה מודעת, ניהול רגשות ואכילה רגשית ועל האפשרות שלנו להיטיב את חווית החיים.  מתחילים ב24/9 ב- 14:00 עד מוצאי יום כיפור במלון בוטיק אייבקס .

סוכות ברובע – שמח במצפה רמון. צילום: טלי בר

סוכות ברובע – מצפה רמון לובשת חג

הסוכות המוקמות ברובע דרכי הבשמים מארחות ושופעות: סדנאות יצירה, באדמה, בעץ ובצבעים. מופעי רחוב מוסיקליים, מעגלי מתופפים. סיורי חקלאות ויין, טעימות קולינריות ייחודיות, מאפיה מקומית מושלמת, בתי קפה ומסעדות. אפשר לצאת לסיורים בין אמנים וגלריות ברובע, סיורי זריחה ושקיעה אל המצוק, סיורי-לילה בעקבות עקרבים או תצפיות כוכבים בשמי המכתש. מתכננים לצאת ולגלות את נפלאות האזור, ברגל, על גבי סוסים, ברשת שבילי האופניים החדשה, או בג'יפים, רייזרים, טרקטורונים, ריידרים… רק תבקשו. בא לכם חץ וקשת, סנפלינג, קטיף וביקור בחוות החקלאיות – רק תגידו!

עוד במהלך חול המועד מארח הרובע את פסטיבל הקולנוע מצפה רמון – דקדנס. הקרנות סרטים ארוכים וקצרים, אירועי פרפורמנס, וסדנאות, סביב הקולנוע כאמנות השביעית, זו המלכדת את כלל האמנויות למדיום הקולנועי. 2-4/10  כל ערב מ17:00 עד חצות. בקפה גלריה backstage. ועוד לא דיברנו על הפאב התוסס שלנו, 'הברך' החוגג 9 שנים להיווסדו, בארבעה לילות של הופעות חיות מטורפות, בפסטיבל הברכה. 4-7/10. 

סוכות ברובע – בואו לחגוג, משעמם לא יהיה פה.

סוכות באוהלי מדבר – מתארחים אצל שכנינו הבדואים

סוכות באוהלי מדבר

השכנים הבדואים בהר הנגב, מזמינים לאוהליהם, לאירוח אותנטי, ללגום קפה מר וחזק לצד תה מתוק ולטעום פיתות טריות הנאפות על המדורה לנגד עיניכם. האירוח הלבבי מציע גם היכרות עם מלאכות קדומות שהנשים הבדואיות משמרות. בואו לבקר ב דרך האוהלים.

עניין אתכם? שתפו את הכתבה עם חברים!

צוות תיירות הר הנגב

מאת:

צוות תיירות הר הנגב

מעניין? שתפו אחרים!

אולי יעניין אותך גם…

משקים פתוחים
משקים פתוחים בפתחת נצנה

24-26/04/2024 - חוה"מ פסח

3 מסלולים - חוויות לכל המשפחה

פסח 2024 בהר הנגב
עם בוא האביב, כשסביבנו מוריק ופורח, המרחבים קוראים לכם לבוא, לקחת נשימה עמוקה ולתת ללב לנוח ולהתמלא... תמצאו אצלנו בהר הנגב חוויות מדבריות, מרגשות ואותנטיות, ואת הקסם המדברי שיטעין אתכם בכוחות חדשים.
המדבר המקודש - אתרי פולחן בהר הנגב
ממצאים רבים על פולחן רוחני נתגלו ברחבי הר הנגב, וחושפים את תפקידו הרוחני החשוב של המדבר עבור שוכניו לאורך תקופות זמן ארוכות.

נשמח לעמוד לרשותכם

יש לך עוד שאלות? החלטתם להתארגן בתור קבוצה? מחפשים מי שיענו לך על השאלות? 
מוקד מידע של תיירות הר הנגב: 050-6577747

אולי יענין אותך גם

פסח 2024 בהר הנגב
עם בוא האביב, כשסביבנו מוריק ופורח, המרחבים קוראים לכם לבוא, לקחת נשימה עמוקה ולתת ללב לנוח ולהתמלא... תמצאו אצלנו בהר הנגב חוויות מדבריות, מרגשות ואותנטיות, ואת הקסם המדברי שיטעין אתכם בכוחות חדשים.
המדבר המקודש - אתרי פולחן בהר הנגב
ממצאים רבים על פולחן רוחני נתגלו ברחבי הר הנגב, וחושפים את תפקידו הרוחני החשוב של המדבר עבור שוכניו לאורך תקופות זמן ארוכות.
המסעדות והפאבים של הר הנגב
תומכים בעסקים המקומיים ומגלים עולם של קולינריה מדברית נפלאה קבלו את המסעדות ובתי הקפה שפתוחים למבקרים, מתארחים, מפונים ותושבים.
אחרי הגשם - גבים, בורות ומעיינות בהר הנגב
עין עקב תחתון, אבן רוח צים, עין ירקעם, גב ימין, בור סבחה - אל תגידו של ידעתם
משפחה מטיילת בסביבת שדה בוקר
איזור הר הנגב הוא גן עדן מבחינת טיולי משפחות. המרחבים העצומים, הנופים המרהיבים, המגוון הגדול של מסלולי טיולים...
איפה אפשר לראות שיטפונות בדרום? – טיולי שיטפונות בהר הנגב
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
טיולים בהר הנגב: מסלולי טיול ברכב פרטי לכל המשפחה
מחפשים מסלול טיול לשבת הקרובה בדרום? אספנו עבורכם ארבעה מסלולים מומלצים למשפחות בנופים מדבריים מהפנטים, אליהם ניתן להגיע ברכב הפרטי. לכל המקומות ניתן להיכנס חינם והם גם פתוחים בשבת.
יקבים וכרמים במדבר – יינות מפתיעים בהר הנגב
כאן, בין קפלי המדבר, מסתתרים להם כרמי יין המגדלים מגוון זנים של ענבים שהופכים ליין משובח אשר מפתיע בכל פעם מחדש. ביקבי הבוטיק הקטנים והמיוחדים של הר הנגב, תוכלו לנסות טעמים חדשים שאין במקומות אחרים בארץ ולצאת עם חוויה מיוחדת ושונה.
הלוקיישנים היפים לצילום בהר הנגב!
הר הנגב – 5 מסלולי טיול לאופנועים בדרום
כדי לטייל בטרק טוב לא צריך דרכון, רק לנסוע דרומה. כאן, בהר הנגב, מסתתרים מסלולי הליכה נהדרים.
המדריך המלא לצפייה בכוכבים!
המופע הגדול של שמי הנגב בקיץ, במהלך חודש אוגוסט, ובמהלכו ניתן לצפות במאות ״כוכבים נופלים״.
אוגוסט של לילות קיץ קרירים בהר הנגב!
בואו ל״לילות קיץ קרירים בהר הנגב״, שפע של חוויות מדבר לכל המשפחה בחודשי יולי-אוגוסט משעות אחה"צ ועד שעות הלילה באתרי התיירות של הר הנגב: שדה בוקר, ירוחם, פתחת ניצנה-עזוז ומצפה רמון, מומלץ להצטייד בסוודר!
אקסטרים במדבר: אטרקציות בנגב לאוהבי הריגושים

איך אתם אוהבים את האקשן שלכם?

באוויר או ביבשה (בעצם, בחולות)? על שני גלגלים או על 4 גלגלים? לכל חובבי האדרנלין והאקסטרים: הנה המלצות לאטרקציות בהר הנגב שיעלו לכם את הדופק.
חוגגים פסח בהר הנגב! מידע על כל האירועים
מצפה רמון - איפה אוכלים? ואיפה לנים?
פסח 2024 ברמת הנגב
איזו תקופה עוברת עלינו... זה הזמן לצאת ולהתמלא מהמרחבים של רמת הנגב ולהינות משלל חוויות לכל המשפחה
פסח 2024 בפתחת ניצנה
איזו תקופה עוברת עלינו... זה הזמן לצאת ולהתמלא מהמרחבים של פתחת ניצנה ולהינות משלל חוויות לכל המשפחה
רמת הנגב - איפה אוכלים?
פתחת ניצנה - איפה אוכלים?
חנוכה שמח בהר הנגב מגוון פסטיבלים וחוויות החל מ - 20 שקלים למשתתף

האתר בהרצה יתכנו תקלות. אנו עובדים עליהן כדי להביא לכם את חווית הגלישה הטובה ביותר