משפחה מטיילת

יעל לרנר

משפחה מטיילת

איזור הר הנגב הוא גן עדן מבחינת טיולי משפחות. המרחבים העצומים, הנופים המרהיבים, המגוון הגדול של מסלולי טיולים...

איזור הר הנגב הוא גן עדן מבחינת טיולי משפחות. המרחבים העצומים, הנופים המרהיבים, המגוון הגדול של מסלולי טיולים בכל אורך וקושי, המותאמים לכל גיל ואדם, אפשרויות הלינה המותאמות לכל רמת מחיר וצורך– מחניון שלט צנוע, דרך חאן מדברי ייחודי ועד מתחם גלמפינג יוקרתי או צימרים, אכסניות ומלונות משפחתיים, לזה נוסיף גם את מגוון הקהילות והיישובים, החוות החקלאיות, פעילויות ייחודיות, והכי חשוב- את העובדה שמדובר במרחק סביר בהחלט מאיזור המרכז– שעתיים וחצי מתל אביב, שעתיים וחצי מירושלים, ופחות משעתיים מאילת, וקיבלתם איזור מגוון ששווה לחזור אליו שוב ושוב!

טיולי משפחות בהר הנגב. לנצור רגעים וזכרונות של ביחד! צילום: דנה אבי
טיולי משפחות בהר הנגב. לנצור רגעים וזכרונות של ביחד! צילום: דנה אבידן

את הבוקר המשפחתי שלכם אתם מוזמנים לפתוח בתצפית זריחה מרהיבה בהר אבנון לעבר מכתש ירוחם, תופעת טבע גיאולוגית ייחודית שנוצרה במשך מיליוני שנים. התצפית נמצאת במרחק נסיעה קצרצר של כ- 5 דקות מירוחם, ניתן להגיע אליה ברכב פרטי וההגעה אליה לא תצריך מכם שום מאמץ, מלבד זה שתצטרכו להתעורר מוקדם, כמובן. עם הזריחה בא התיאבון שאותו תוכלו להשביע באחד מבתי הקפה והמסעדות בירוחם או במדרשת שדה בוקר, הנמצאת במרחק של 20 דקות נסיעה מירוחם. בחלק מהם אפילו תוכלו להצטייד בסלסלת פיקניק משפחתית שבה מיטב התוצרת המקומית.

מה דעתכם על תוצרת טרייה וארוחה טעימה בלב מדבר? צילום: טל גליק

לאחר שהשבעתם את הבטן, תוכלו להמשיך לביקור מרתק בביתו של דוד בן-גוריון שראה ביישוב הנגב והפרחתו משימה לאומית, ביטחונית וכלכלית, ואף הגשים את חזונו בעצמו, כשהעביר את משכן הקבע שלו לצריף צנוע בשדה בוקר. תוכלו להגיע לכאן לסיור של כשעה וחצי, שמתחיל בסרט אנימציה יפהפה של היוצר ארי פולמן, שבו מוצגים דברים שבן- גוריון אמר וכתב ודיבב בכישרון רב השחקן טוביה צפיר. לאחר הסרט תוזמנו לעבור לפעילות אינטראקטיבית בשולחנות ממוחשבים, ולסיים את הביקור בצריף שבו הוא גר עם זוגתו, פולה. המתחם נגיש לנכים ומעוטר בפסלים, כולל הפסל המיתולוגי של בן- גוריון עומד על ראשו. לצד הביקור החווייתי בצריף, בצמוד אליו תוכלו לשבת בבית קפה קטן ומקסים בשם "קפה פולה". ולמי שרוצה, מומלץ לעצור לכמה דקות לתצפית היפהפייה בקבר בן- גוריון הנמצא במתחם מדרשת שדה בוקר. לאחר שתחנו את הרכב, היכנסו אל שביל הגן שעיצובו מזכיר ערוץ נחל מדברי בין צמחייה עשירה. אורך השביל כ-300 מטרים, והוא מסתיים ברחבה גדולה ופתוחה שבמרכזה קברי דוד בן גוריון ורעייתו פולה. מהרחבה תוכלו להתמוגג מהנוף המדברי והמיוחד לעבר בקעת צין ורמת עבדת, ואם יתמזל מזלכם- תוכלו לפגוש גם יעלים שמסתובבים באזור.

ביקור מרתק בצריף בן גוריון. חובה לכל מי שמטייל באיזור! צילום: חנן אפשטיין
ביקור מרתק בצריף בן גוריון. חובה לכל מי שמטייל באיזור! צילום: חנן אפשטיין

מומלץ לסיים את הביקור בפיקניק באזור השולחנות הצמודים לחניה, או להמשיך עם השביל המתפתל מטה לביקור בגן הלאומי עין עבדת. שמורת עין עבדת מתאימה לטיולים בכל עונות השנה. השמורה נמצאת למרגלות מדרשת בן גוריון ובה מתחתר נחל צין בקניון עמוק ומרהיב שבו מפל, מעיינות וגבי מים רדודים, צמחייה ירוקה והרבה צל וקרירות נעימה. השמורה מונגשת ומתאימה לכל הגילאים ותוכלו לבלות בה כמה שעות טובות ונעימות. אחרי יום כל כך גדוש ודאי תרצו ללון באחד המקומות בשדה בוקר ובאיזור, ומגוון האפשרויות כאן מאוד מגוון ומתאים לכל תקציב: מחוות בודדים ייחודיות, דרך מגוון חאנים ומתחמי קמפינג ואפילו מלונות!

מגוון אפשרויות הלינה באיזור הוא גדול ומתאים לכל תקציב והרכב. והקסם...טוב, את זה אתם תשפטו! צילום: דניאל בר
מגוון אפשרויות הלינה באיזור הוא גדול ומתאים לכל תקציב והרכב. והקסם…טוב, את זה אתם תשפטו! צילום: דניאל בר

אבל רגע אחד, עוד לא סיימתם את היום! כי לאחר מנוחה וארוחת הערב במקום הלינה שתבחרו תוכלו לצאת לטיול לילי קסום בנחל חווארים. מדובר במסלול הליכה יפה וחווייתי, שבו תמצאו שילוב של הליכה מהנה, מעבר בנקיקי סלע ודיונות של מדרונות חרסית שבוהקים במיוחד בליל ירח מלא בזכות סלעי הקירטון הלבנים המאפיינים את האזור. חוויה מומלצת שבהחלט אפשר גם לחוות אותה בשעות היום. שימו לב, המסלול דורש מעט לוגיסטיקה ונדרשת הקפצת רכבים או איסוף בסוף המסלול. נספר לכם שבלילות ירח מלא, רשות הטבע הגנים דואגת לשמירה בחניון בור חווארים שממנו מתחילים את הטיול, ואפשר להשאיר רכב בסיום המסלול בתחתית הסרפנטינות. אם אתם מגיעים עם רכב בודד אפשר לתאם הקפצה לתחילת המסלול עם אחת מחברות הגיפים באזור.

סלעי החוואר ביום, רק דמיינו אותם בטיול לילי בליל ירח מלא!!! חוויה משפחתית בלתי נשכחת. צילום: אייל וטל ברטוב
סלעי החוואר ביום, רק דמיינו אותם בטיול לילי בליל ירח מלא!!! חוויה משפחתית בלתי נשכחת. צילום: אייל וטל ברטוב

לאחר הטיול ויום כל כך גדוש בחוויות תוכלו לקום בעצלתיים ולזלול ארוחת בוקר במקום הלינה או באחת המסעדות במדרשת שדה בוקר ובאיזור, ולעצור לביקור מתואם מראש בנגב ספארי, כדי לערוך היכרות טובה יותר עם עולם הזוחלים המתגוררים במדבר שבו ביליתם. במרכז הזוחלים במדרשה תוכלו לבקר בנחשייה מגוונת ולערוך היכרות עם מגוון נחשים וזוחלים, לבקר במוזיאון טבע מקסים שבו פוחלצים, פרפרים ואפילו גולגלות בעלי חיים ותערוכה על חיי הבדואים. כדאי לדעת שבמקום גם מקיימים סיורי ספארי לילה מרתקים, שבו פוגשים עקרבים, נחשים וכמובן שומעים הסברים מרתקים על יצורי הלילה הפעילים במדבר. יש לתאם מראש!

היכרות מרתקת עם עולם הזוחלים ודיירי המדבר במרכז הזוחלים הספארי נגב במדרשת בן גוריון. צילום: טל גליק
היכרות מרתקת עם עולם הזוחלים ודיירי המדבר במרכז הזוחלים הספארי נגב במדרשת בן גוריון. צילום: טל גליק

לאחר שתסיימו תוכלו לצאת לדרככם הביתה! (הילדים יירדמו ברכב, באחריות!) כבר אמרנו שאיזור הר הנגב מציע לכם חוויה במרחק נגיעה וזיכרונות משפחתיים שתוכלו לנצור?

עניין אתכם? שתפו את הכתבה עם חברים!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print
יעל לרנר

מאת:

יעל לרנר

יעל לרנר היא עיתונאית תיירות ותיקה, מחברת רב המכר ״רגעים קטנים״- ספר טיולים קלילים למשפחות וילדים ומייסדת אתר וקהילת רגעים קטנים בפייסבוק, שהקדישה את חייה ואת עבודתה לעולם התיירות. אחרי שהיגרה מאזור המרכז לקיבוץ אילות, גילתה מחדש את אילת והתאהבה בקהילה וברוח המקום. בתחילת 2020 החלה להדריך סיורי אומנות וסיורי טעימות באזור התעשיה של העיר בשיתוף תאגיד תיירות אילת.

מעניין? שתפו אחרים!

Share on print
Share on facebook
Share on whatsapp

אולי יעניין אותך גם…

לילות קרירים ברמת נגב
מגוון פעילויות, סדנאות, אטרקציות וסיורים במהלך יולי - אוגוסט

11 יולי - 28 אוגוסט

חוויות ברמת נגב

עיניים לשמיים! מה יש בשמי הנגב שגורם לכם להרים את הראש לשמיים?
כל הדברים שגורמים לטיילים בנגב להרים את הראש לשמיים ולהביט בשמיים זרועי הכוכבים. יצאנו למסע בעקבות המופע היפה ביקום כדי להכיר קצת יותר את שמי הנגב, קבוצות הכוכבים וגם מה הקשר לזיהום אור?
פסח ברמת הנגב
איזו שנה עברה עלינו... זה הזמן לצאת ולנפוש במרחבים של רמת הנגב ולהנות משלל חוויות- נוף, טעמים ומרחבי מדבר מרהיבים

אנחנו כאן בשבילך

יש לך עוד שאלות? החלטתם להתארגן בתור קבוצה? מחפשים מי שיענו לך על השאלות? אנחנו פה בשבילך ומחכים להודעה ממך!

 

אולי יענין אותך גם

אוהבים להצטלם (ולצלם?) ? קבלו את הלוקיישנים היפים לצילום בהר הנגב!
עיניים לשמיים! מה יש בשמי הנגב שגורם לכם להרים את הראש לשמיים?
כל הדברים שגורמים לטיילים בנגב להרים את הראש לשמיים ולהביט בשמיים זרועי הכוכבים. יצאנו למסע בעקבות המופע היפה ביקום כדי להכיר קצת יותר את שמי הנגב, קבוצות הכוכבים וגם מה הקשר לזיהום אור?
בלילות הקיץ - דווקא קר בהר הנגב!
בואו ל״לילות קרירים בהר הנגב״, שפע של חוויות מדבר לכל המשפחה בחודשי יולי-אוגוסט משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה באתרי התיירות בשדה בוקר, ירוחם, פתחת ניצנה-עזוז ומצפה רמון, מומלץ להצטייד בסוודר!
מצפור ברק ועמיחי- תצפית מדהימה עם סיפור מרגש
מצפור ברק ועמיחי הוא אחת מנקודות התצפית המרשימות ביותר על מכתש רמון. עצירת חובה לכל הנוסעים על כביש 40.
השבילים החדשים בפתחת ניצנה
איזו שנה עברה עלינו... זה הזמן לצאת ולנפוש במרחבים של רמת הנגב ולהנות משלל חוויות- נוף, טעמים ומרחבי מדבר מרהיבים
מתפנקים במדבר
מארז למפונקים בלבד, כאלה שלא יכולים (ולא רוצים) לוותר על לינה במלון יוקרה על שפת המצוק או לפחות אירוח באוהל גלמפינג שהוקם בלוקיישן סודי ומיוחד עבורם, כאלה שלא מסתפקים בפחות מסעודת שף מיוחדת, מלאה במטעמים וניחוחות, רצוי בלב מדבר. אלה שיזמינו טיול ג׳יפים לאור ירח בנחל חווארים או לאור יום במקומות סודיים עם מדריך מקצועי ו״יודע דבר״. אז אספנו עבורכם כמה המלצות ליום משובח במיוחד, כי אצלנו, המציאות עולה על כל דמיון, שנתחיל?
פסח ברמת הנגב
איזו שנה עברה עלינו... זה הזמן לצאת ולנפוש במרחבים של רמת הנגב ולהנות משלל חוויות- נוף, טעמים ומרחבי מדבר מרהיבים
זיכרון במדבר- האנדרטאות הנסתרות של הר הנגב
לכבוד יום הזיכרון - פרויקט טיולים מיוחד ללא תשלום. סיורי מורשת באנדרטאות הנסתרות של הר הנגב.
חגיגת אביב בעיירה-חוה"מ פסח בירוחם
פסח מתקרב בצעדי ענק ועסקי התיירות בירוחם כבר מוכנים להמוני המבקרים הצפויים להגיע.
פסח 2021 במצפה רמון
חג חירות שמח! פסח הוא הזמן להגיע למצפה רמון- מרחב ההשראה. זו העונה שבה מתעוררת הפריחה המדברית, מזג האוויר והלילות הקרירים והשמיים הבהירים פשוט מושלמים לצפייה בכוכבים.
15 לוקיישנים לצילומי אינסטגרם בהר הנגב

למדבר יש יופי מיוחד, פראי כזה. 

לפעמים רואים את היופי במבט אחד ולפעמים צריך לחפור לעומק כדי למצוא את הפינות הנסתרות. תוך כדי טיול במדבר, אנחנו מוציאים את הטלפון ואורזים את החוויה הזו לתמונה שתנציח את הרגע.
הר הנגב - תופעות טבע שתזכרו לנצח
לפעמים, מזג האוויר הוא משהו משעמם, אבל לפעמים קורה משהו קסום, כמו תופעות אקלימיות מרהיבות שממחישות לנו עד כמה הטבע הוא עוצמתי. כאלו שאם הצלחנו לראות אותן, כדאי מאוד שתהיה לנו מצלמה טובה ביד. כאלו שמלמדות אותנו להתאזר בסבלנות ולהעריך את הקיים.
יקבים בדרום הארץ – יינות מפתיעים בהר הנגב
כאן, בין קפלי המדבר, מסתתרים להם כרמי יין המגדלים מגוון זנים של ענבים שהופכים ליין משובח אשר מפתיע בכל פעם מחדש. ביקבי הבוטיק הקטנים והמיוחדים של הר הנגב, תוכלו לנסות טעמים חדשים שאין במקומות אחרים בארץ ולצאת עם חוויה מיוחדת ושונה.
פסטיבלים ומוזיקה חיה בהר הנגב
ידוע לכולם שהמדבר נותן השראה. ההשראה המדברית הזו משכה לנגב הרבה יוצרים מוזיקליים ייחודיים. הנה הפסטיבלים, והמקומות בהם תוכלו לשמוע מוזיקה חיה בנגב.
אקסטרים ואקשן במדבר: אטרקציות בנגב לאוהבי הריגושים

איך אתם אוהבים את האקשן שלכם?

באוויר או ביבשה (בעצם, בחולות)? על שני גלגלים או על 4 גלגלים? לכל חובבי האדרנלין והאקסטרים: הנה המלצות לאטרקציות בהר הנגב שיעלו לכם את הדופק.
חמש טבילות קרירות בהר הנגב
עין עקב תחתון, אבן רוח צים, עין ירקעם, גב ימין, בור סבחה - אל תגידו של ידעתם
טיולים בדרום למשפחות: נחל חווארים
הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול ירח מלא בנחל חוורים: מה יש במסלול שעושה אותו כל כך מיוחד? למי הוא מתאים? מה חשוב לדעת לפני שמגיעים? ולמה שווה לטייל בו דווקא בלילה?
טיולים בהר הנגב: מסלולי טיול ברכב פרטי לכל המשפחה
מחפשים מסלול טיול לשבת הקרובה בדרום? אספנו עבורכם ארבעה מסלולים מומלצים למשפחות בנופים מדבריים מהפנטים, אליהם ניתן להגיע ברכב הפרטי. לכל המקומות ניתן להיכנס חינם והם גם פתוחים בשבת.
כבר הסתיו עכשיו – טיולי פריחה בסתיו בהר הנגב
דווקא עכשיו, בתקופה הזו שלפני הגשם, יש בהר הנגב כמה פרחים שמעזים לפרוח ולשמח את הלב. קבלו את הנבחרת המדברית של הסתיו: החלמונית, החצב המצוי, חבצלת הנגב והכרכום הדמשקאי.
סוד המזלות – פרק 6
קדימון – בוזי ומאור נפגשים לעשות פודקאסט ונותנים גם הצעת הגשה לפרקים הבאים.

האתר בהרצה יתכנו תקלות. אנו עובדים עליהן כדי להביא לכם את חווית הגלישה הטובה ביותר